Dzieci listy piszą

Tradycja pisania papierowych listów odchodzi powoli do lamusa. Zastępuje je poczta elektroniczna, czy chociażby rozmowa telefoniczna. Również kartki pocztowe cieszą się coraz mniejszą popularnością. Po co się fatygować, iść do sklepu kupić karnet, a później jeszcze na pocztę go wysłać? Można przecież wysłać smsa lub mmsa z życzeniami, co jest zdecydowanie szybsze i tańsze...

Tymczasem moja córka uwielbia dostawać listy. To znaczy jej się tylko wydaje, że je dostaje ;o) Wygląda to tak, że gdy otwieramy skrzynkę pocztową i wyjmujemy korespondencję, Zosia twierdzi, że to dla niej. Listy okazują się oczywiście mało atrakcyjne - czarno-białe, bez obrazków itp.

Pomyślałam więc, że fajnie by było zorganizować dziecięcą wymiankę listową.


dzieci listy piszą-baner


Jak by to miało wyglądać?

Osoby chętne do wzięcia udziału w zabawie wpisują się na listę adresową. Następnie każda z nich nadaje korespondencje do kolejnej z listy. Ponieważ na otrzymany list należy odpowiedzieć, każde dziecko otrzyma i napisze dwa listy.

Co ma się znaleźć w kopercie?

Co tylko chcecie: kartka, widokówka, praca plastyczna, list. Może być to rzecz zakupiona, wykonana przez dziecko samodzielnie lub z pomocą rodzica. Najważniejsze, aby zawierała kilka słów od autora.

Uczestników proponuję podzielić na dwie grupy wiekowe: dzieci młodsze do lat 6 oraz dzieci starsze. Wybór grupy jest kwestią indywidualną.

Jedna bardzo ważna rzecz - ponieważ celem zabawy jest uśmiech i zadowolenie dziecka, bardzo ważne jest, aby osoby biorące udział w wymiance poważnie podeszły do tematu i wywiązały się ze zobowiązania. Nie może mieć miejsca sytuacja, że jakieś dziecko napisało list, a nie doczekało się odpowiedzi. Jeżeli komu wypadnie coś w trakcie trwania zabawy i nie będzie mógł wysłać listu, proszę o niezwłoczny kontakt.

Jeśli pomysł chwyci planuję zorganizować 4 edycje wymianki: jesienna, zimowa (okolice Bożego Narodzenia), wiosenna (okolice Wielkanocy) oraz wakacyjna.

A więc - kto chętny do zabawy?

Zasady wymianki "Dzieci listy piszą":

1. Zapisy trwają do dnia 30.09.2015 r.
2. Osoby chętne do wzięcia udziału w zabawie zgłaszają ten fakt pisząc na adres mailowy maikowa.handmade@o2.pl. Wiadomość o tytule "Dzieci listy piszą" powinna zawierać adres do korespondencji (osoba zgłaszająca zgadza się na przekazanie go innym uczestnikom) oraz wskazanie grupy wiekowej, do której ma być przypisane dziecko.
3. Po 1.10.2015 r. utworzę listę adresową (do wglądu tylko dla mnie) i prześlę dane adresowe do uczestników.
4. Do dnia 31.10.2015 r. należy przygotować i wysłać przesyłkę.
5. Zdjęcia prac można przesyłać na w/w adres mailowy. Zostanie utworzona z nich galeria na moim fan pagu.

dzieci listy piszą-baner


Macie jakies uwagi?

 Jeśli nie to zapraszam do zabawy i przekazywania informacji dalej.
Dzieci listy piszą Dzieci listy piszą Reviewed by maikowa on środa, września 16, 2015 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.