TOP 20 ponadczasowych przebojów na bal karnawałowy

By czwartek, stycznia 21, 2021 , , ,

     Trwa karnawał, a jak karnawał to oczywiście bale karnawałowe. W przedszkolach i szkołach są to najczęściej bale przebierańców. W takim przypadku przebranie się za bohatera bajki lub ulubioną księżniczkę, już jest atrakcją samą w sobie. Jednak organizując tego typu zabawę trzeba zaproponować dzieciom również inne aktywności. Aby każdy uczestnik balu wyszedł z niego zadowolony, należy tak poprowadzić imprezę, aby zachęcić do zabawy nawet najbardziej nieśmiałe dzieci.

   Osoby prowadzące balik, które nie zajmują się tym na codzień, mają często zagwozdkę, jaką przygotować muzykę, aby spodobała się dzieciom i wszyscy chętnie tańczyli.

      Najogólniej rzecz ujmując są trzy wyjścia:

1 Tworzymy playlistę i puszczamy tylko dziecięce przeboje - to rozwiązanie sprawdzi się przede wszystkim na balikach, których uczestnikami są młodsze dzieci.

2. Sięgamy po "dorosłe" przeboje, które są akurat na topie - ku zaskoczeniu doosłych, dzieci często są na bieżąco z przebojami będącymi w danym czasie na topie. Jeśli nie znają ich z własnego domu, to z dużą dozą prawdopodobieństwa, usłyszaly od rówieśników.

3. Stawiamy na "imprezową klasykę", a więc przeboje znane i lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

     Zdania na temat tego, jaka muzyka powinna byc puszczana na balikach są oczywiście podzielone. Najwięcej kontrowersji wzbudza disco polo, którego nikt nie słuch, ale wszyscy znają i dobrze się przy nim bawią ;o) Fajną opcją w tym przypadku są dziecięce wersje znanych piosenek disco polo.

     Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest punkt 3, który miesza ze sobą przeboje dziecięce i "dorosłe" z róznych gatunków muzycznych. Dużym plusem jest również, jeśli piosenka ma opcję "pokazywania", lub pasujący do niej prosty układ taneczny. I właśnie według tych kryteriów powstała poniższa lista ponadczasowych przebojów na bale karnawałowe oraz dziecięcych przebojów do pokazywania:

przeboje na bal karnawałowy

1. Shakira - Waka Waka


2. Los Del Rio - Makarena


3. Disco Kids ‘Ruda tańczy jak szalona’


4. Disco Kids - Tańcz, tańcz, tańcz


5. Król Julian Madagaskar - Wyginam śmiało ciało


6. Village People ‘YMCA’


7. O-Zone - Dragostea Din Tei8. Psy ‘Gangnam style’9. Justin Timberlake - Can`t stop the feeling


10. DJ Bobo ‘Chihuahua’ 


11. Holly Dolly - Dolly Song


12. Axel F - Crazy Frog


13. El Profesor - Bella Ciao


14. Lou Bega - Mambo No. 5


15. Rock and Roll - Mix


16. Loona - Bailando

17. Rednex - Cotton Eye Joe

18. Ricky Martin - Livin` La Vida Loca


19. Benny Hill - Theme


20. Vengaboys - Boom Boom BoomTo moja propozycja listy ponadczasowych przebojów do wykorzystania podczas imprez dla dzieci, ale nie tylko.

W kolejnym poście znajdziecie listę tanecznych piosenek z pokazywaniem.

 Jeśli podobają Ci się treści na tej stronie i chciałbyś więcej i więcej... Postaw mi kawkę! Koniecznie z cukrem, bo cukier krzepi ;o)
To może Ci się spodobać

1 comments