Pomysł na weekend w mieście

Prognoza pogody na najbliższy weekend wygląda całkiem optymistycznie, więc proponuje spędzić ten czas poza domem, ale nie całkiem z dala od niego.

Wybierzcie się na przechadzkę po swoim mieście. Ale nie ma być to zwykły, nudny spacer. Zagrajcie w grę...

Mieszkańcy oraz turyści przybywający do naszego pięknego miasteczka, chcąc wybrać się na wycieczkę po Wolsztynie, mogą skorzystać z gry terenowej "Wielkopolskie Questy", dostępnej w Gminnym Centrum Informacji.

Do wyboru są 3 warianty:
- Wolsztyn - wyprawa pełną parą
- Wolsztyn - spotkanie z Marcinem Rożkiem
- Wolsztyn - śladami wybitnych postaci

wielkopolskie questy

Gra polega na przemieszczaniu się po mieście z mapą.

wielkopolskie questy

Mapa zawierająca rymowane wskazówki poprowadzi nas przez kolejne miejsca warte odwiedzenia. W czasie wędrówki poznamy również wybitne osobistości związane z historią Wolsztyna.

Rozwiązując zawarte w folderze zagadki i uzupełniając kolejne hasła, dotrzemy w końcu na miejsce ukrycia skarbu - pieczęci. Ponieważ dzieci mogą nie być w pełni usatysfakcjonowane formą nagrody, warto dodać coś od siebie i przygotować wcześniej jakiś drobiazg.

wielkopolskie questy

wielkopolskie questy

wielkopolskie questy

Gra jest bardzo ciekawa i angażująca dzieciaki (wynajdywanie odpowiedzi na pytania i wpisywanie ich w odpowiednie miejsca). Nawet osoba, która zna swoje miasto i jego historię, może dowiedzieć się czegoś nowego. Jest to więc świetnym pomysłem na spędzenie rodzinnego popołudnia na świeżym powietrzu.

Na stronie internetowej http://regionwielkopolska.pl/ możecie znaleźć propozycje questów dla Waszych miejscowości. Mieszkańcy pozostałych rejonów Polski niech spytają wujka google, czy ktoś już opracował dla nich gry. Jesli nie, proponuję przygotowanie własnej.
Pomysł na weekend w mieście Pomysł na weekend w mieście Reviewed by maikowa on piątek, września 11, 2015 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.