Na zielonej lące pasły się (kolorowe) zające

By środa, marca 09, 2016 , , ,

Jakiś czas temu na kilku blogach pojawiła się recenzja gry planszowej z zającami w roli głównej. Zasady tej gry są proste, a przebieg wciągający. Jest ona również świetną okazją do nauki kolorów w języku ojczystym dla młodszych dzieci, oraz w języku obcym dla tych nieco starszych.

Wzorując się na pierwowzorze, postanowiłam wykonać większą wersję gry, gdyż zamiarem moim było wykorzystanie jej podczas lekcji języka niemieckiego w szkole, w klasach I-III.

Pionki przygotowałam z rolek po papierze toaletowym (podpowiedź, jak można je wykonać znajdziecie tutaj), zwykłą kostkę na potrzeby gry okleiłam papierem kolorowym, a za "gniazdka" posłużyły mi kawałki zielonych kartek z bloku.

gra zajączki

gra zajączki

Zasady gry:

Wszystkie zające ustawiamy na środku. Każdy uczestnik otrzymuje "gniazdko", w którym mogą usiąść tylko dwa zwierzątka. Gracze kolejno rzucają kostką i nazywają głośno wylosowany kolor. Zabierają ze środka zająca w odpowiednim kolorze i umieszczają go w "gnieździe".

gra zajączki

 Jeśli w kolejnych rundach wypadnie kolor, w jakim mamy zajączka w "gnieździe", otrzymujemy punkt, odkładamy zająca na bok i zwalniamy tym samym miejsce dla następnego uszatego. Jeśli w "gniazdku" mamy dwa zające, a wylosowany kolor nie odpowiada żadnemu z nich, kolejka przepada.

gra zajączki

Gra toczy się do momentu, aż na środku nie zostanie żaden zając.
Wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej punktów.

Jeśli podobają Ci się treści na tej stronie i chciałbyś więcej i więcej... Postaw mi kawkę! Koniecznie z cukrem, bo cukier krzepi ;o)

To może Ci się spodobać

0 comments