Pomysł na tematyczne urodzinki - na boisku piłkarskim

By poniedziałek, kwietnia 04, 2016 ,

Chcecie zorganizować przyjęcie urodzinowe dla fana piłki nożnej?
Oto kilka pomysłów, jak to zrobić w mieszkaniu, gdy nie ma możliwości wyjścia na dwór i rozegrania prawdziwego meczu:

Dekoracje:

Jeśli chcemy, aby urodzinki odnosiły się ogólnie do piłki nożnej, kolorami, które warto wykorzystać są zieleń oraz biel.

piłkarskie urodzinki
piłkarskie urodzinki
piłkarskie urodzinki

piłkarskie urodzinki

Gdy mamy do czynienia z fanem konkretnego piłkarza, wykorzystajmy barwy jego drużyny (np. biało-niebieski w przypadku Lecha Poznań, lub Niebiesko-czerwony w przypadku FC Barcelony).

Dominującym motywem będzie oczywiście piłka do nogi. Mile widziane wszelkie gadżety związane z tą dyscypliną sportową, a więc gra piłkarzyki, bramka, piłki itd.

Zabawy:

Quiz - przygotowujemy pytania dotyczące historii piłki nożnej, jej zasad i największych gwiazd. Ilość oraz trudność pytań powinna być dostosowana do wieku uczestników zabawy.
Ciekawym pomysłem jest umieszczenie karteczek z pytaniami w balonach - dzieci przebijają kolejno balony, aby odpowiedzieć na pytanie.

Inteligencja z piłką - dzieci ustawiają się w kole i rzucają sobie piłkę. Osoba rzucająca mówi np. "Lewandowski", łapiąca odpowiada "Robert" ("Bayern" - "Monachium", "Wisła" - "Kraków")

Gorąca piłka - uczestnicy stoją w kole i podają sobie piłkę w rytm muzyki. Gdy muzyka milknie osoba, która ma piłkę w ręce odpada.

Piłkarskie puzzle - należy przygotować tyle zestawów puzzli (naklejamy na kolorową tekturkę postać piłkarza i tniemy na paski), ilu jest zawodników. Każda osoba otrzymuje jeden element układanki i ma za zadanie z ogólnej puli wybrać pasujące kawałki i ułożyć obrazek.

Rzut na bramkę - na kartonie rysujemy bramkę i wycinamy otwory w różnych wielkościach. Zawodnicy rzucają na bramkę i otrzymują punkt w zależności od okienka, w które trafili.

piłkarskie urodzinki


Trafienie do celu - dzieci dobierają się parami. Jedna osoba trzyma w ręku wyciętą z papieru piłkę i ma zawiązane oczy. Druga musi ją tak naprowadzić, aby piłka trafiła jak najbliżej wyznaczonego celu.

Raz, dwa, piłka - dzieci liczą kolejno, ale zamiast każdej liczby podzielnej przez 3 i mającej w zapisie 3 muszą powiedzieć "piłka" (raz, dwa, piłka, cztery, pięć, piłka... piłka, czternaście itd.) Kto się pomyli - odpada.

Piłkarskie dobble - grę dobble pasującą do tematyki przyjęcia możecie przygotować na stronie Generator Dobble, albo skorzystać z gierki stworzonej przeze mnie klik.

Jeśli chcecie przeprowadzić warsztaty plastyczne dla uczestników to proponuję wykonanie bransoletek, ozdabianie kubków lub koszulek.

piłkarskie urodzinki

piłkarskie urodzinki

Wszystkie niezbędne materiały znajdziecie w sklepie dla plastyków/hobbystów lub w internetach.

Przeprowadzenie powyższych zabaw zajmuje mniej więcej 2,5 - 3 godzin.

Nieocenioną atrakcją podczas każdych urodzin dziecka są wodoodporne, tymczasowe tatuaże brokatowe. Cieszą się duzym zainteresowaniem zarówno ze strony dziewczynek, jak i chłopców.

tatuaże dla dzieci


Jeśli podobają Ci się treści na tej stronie i chciałbyś więcej i więcej... Postaw mi kawkę! Koniecznie z cukrem, bo cukier krzepi ;o)


To może Ci się spodobać

0 comments