Jaki sprzęt dla początkującego animatora?

By poniedziałek, maja 11, 2020

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z animacją zastanawiają się często, jaki sprzęt warto zakupić na początku swej działalności jako animator.


sprzęt dla animatora
Zdania są podzielone. 

Część osób twierdzi, że aby zorganizować dzieciom niezapomnianą zabawę nie potrzeba w ogóle żadnego sprzętu! Wszak animator powinien być osobą kreatywną, pełną energii i pomysłów. 

Dobry animator jest zatem w stanie zachęcić dziciaki do zabawy wykorzystując jako "sprzęt" tylko swój głoś i ciało, ewentualnie korzystając z przedmiotów zanajdujących się "pod ręką". 

Druga grupa animatorów jest zdania, że aby uchodzić za profesjonalistę trzeba zainwestować w porządny sprzęt animacyjny. I w miarę rozwoju firmy inwestować w kolejne sprzęty, podążając za trendami i nowościami na rynku.

Prawda leży jak zawsze po środku. Dlatego jako animator czasu wolnego warto inwestować nie tylko w sprzęt, ale i w rozwój osobisty, biorąc udział w różnorodnych szkoleniach. Szkolenia są kopalnią pomysłów na zabawy do przeprowadzenia z dziećmi oraz pomagają nabyć umiejętności oraz pewność siebie niezbędne w pracy animatora.

Sprzęt, zakup którego warto wziąć pod uwagę otwierając firmę animacyjną:

- kostium dla animatora

- dobrej jakości sprzęt nagłośnieniowy oraz mikrofon bezprzewodowy

- chusta animacyjna 

- lina

- okrągłe balony plus pompka do balonów

- zestaw do limbo

- kilka sztuk hula hop

- kilka piłek

- pachołki

- sprzęt do baniek (zamykanie w wielkiej bańce; dobry, sprawdzony płyn i patyki)

- klocki konstrukcyjne bampy.

Wymienione wyżej rzeczy są wielozadaniowe i można wykorzystać je na wiele sposobów, tworząc niezliczoną liczbę gier, zabaw oraz innych aktywności.

Istnieje jednak "niebezpieczeństwo:, że mając na stanie dużą ilość sprzętu, część nie zostanie wykorzystana. Dlatego na początek można zakupić 2-3 rzeczy, a kolejne dokupić w miarę zapotrzebowania.

Dobór akcesoriów jest oczywiście zależny od rodzaju imprezy, jaka jest do przeprowadzenia. Sprzęt nagłaśniający nie sprawdzi się na kameralnych urodzinkach w domu, natomiast w zabawach z chustą animacyjną, nawet tą największa, może uczestniczyć ograniczona liczba uczestników. Warto więc przemyśleć zakupy, biorąc pod uwagę klienta, do którego skierowana będzie oferta.

 Jeśli podobają Ci się treści na tej stronie i chciałbyś więcej i więcej... Postaw mi kawkę! Koniecznie z cukrem, bo cukier krzepi ;o)

To może Ci się spodobać

0 comments