Zaskakujący sposób na girlandę z balonów

By piątek, stycznia 08, 2021 , ,

Balony wchodzą na salony. Jeszcze do niedawna dekoracje balonowe kojarzone były jedynie z dziecięcymi imprezami. Dzisiaj balonowe dekoracje zapierają dech w piersiach na weselach, jubileuszach, czy bankietach.

Jedną z najefektywniejszych dekoracji jest girlanda z balonów. Na pierwszy rzut oka łatwa w wykonaniu... 

Kto jednak chociaż raz probował zrobić girlandę na specjalnie do tego przeznaczonej taśmie wie, że sztuka ta wcale nie jest prosta. Taśma się skręca, balony nie chcą się trzymać w odpowiednim miejscu i pozycji, a na koniec okazuje się, że jest ich za dużo, a girlanda nie przylega ładnie do ściany.

jak zrobić girlandę z balonów


Jest jednak pewien zaskakujący sposób na wykonanie efektownej, zgrabnej girlany, która zachwyci wszystkich gości.

Do wykonania girlandy z balonów potrzebne będą:

- balony w kilku rozmiarach
- pompka do balonów
- pistolet na klej wraz z pałeczkami kleju
- jakieś tło lub stojak, do którego przyczepiona zostanie girlanda (może to być np karton pokryty okleiną do mebli - jak na powyższym zdjęciu)

Samo wykonanie ozdoby jest dziecinnie proste - balony pompujemy i zawiązujemy na supeł. 

Następnie przy pomocy kleju na gorąco przyklejamy je na wcześniej przygotowanym tle lub stojaku. Uważać trzeba, aby końcówka pistoletu na klej nie dotykała bezpośrednio do balona. 

Zaczynamy od większych balonów, a szpary między nimi przykrywamy przyklejając balony mniejsze.

Gotowe!

Tak wykonana girlanda ma niestety jedną wadę - balony nie trzymają zbyt długo powietrza. Dekoracją można cieszyć się jedynie kilka dni.

 Jeśli podobają Ci się treści na tej stronie i chciałbyś więcej i więcej... Postaw mi kawkę! Koniecznie z cukrem, bo cukier krzepi ;o)

To może Ci się spodobać

0 comments