Pomysł na tematyczne urodzinki - hawajskie party

By czwartek, sierpnia 06, 2015 ,

W kolejnym odcinku (pierwszy znajdziecie tu) z cyklu "Pomysł na tematyczne urodzinki" podpowiem, jak zorganizować przyjęcie w klimatach hawajskich.

Dekoracje:

Musi być kolorowo!

dekoracje stołu


dekoracje stołu

Stół z cateringiem można przyozdobić pociętą w paski zieloną krepą lub rafią, a nad nim powiesić kolorowe rozetki, balony, napis "Aloha" i hawajskie maski. Stół udekoruj muszlami, orzechami kokosowymi, czy też lampionem zrobionym z ananasa.

dekoracje stołu

Motywy, których nie może zabraknąć na przyjęciu to morze, palmy, girlandy z kwiatów, parasolki, kolorowe lampiony itp.

hawajskie urodziny

Dekoracją samą w sobie będzie jedzenie, jeśli postawimy na owoce podane w ciekawy sposób.

hawajskie urodziny


delfinki z bananów


owocowe szaszłyki

Jak zrobić hawajską spódniczkę?

Nieodzowną dekoracją, czy też kostiumem w tej tematyce jest hawajska spódniczka. Można ją zakupić w licznych sklepach, proponujących dekorację na imprezy. Można też wykonać samodzielnie. 
W zależności od  kosztów wykonania, wieku uczestników imprezy oraz czasu, jaki mamy do dyspozycji, możemy ją zrobić na 3 sposoby:

- z krepy - krepinę tniemy na paski, które następnie za pomocą kleju, bądź zszywacza przyczepiamy do gumy/tasiemki. Sposób dość czasochłonny i do wykonania raczej przez starsze dzieci.

hawajskie urodziny

- z rafii - kawałki rafii odpowiedniej długości zawiązujemy na gumie/tasiemce. Sposób bardzo czasochłonny i dość drogi.

- z worka na śmieci/torby foliowej - sposób najprostszy, najtańszy i najszybszy. Najlepiej kupić wiązane worki na śmieci, odciąć spód i ponacinać wzdłuż na cienkie paseczki. 
Ja trafiłam w sklepie na duże, różowo-białe torby foliowe. Górę torby podwinęłam i podkleiłam tamą klejącą (można też zafastrygować), otrzymując w ten sposób tunel, do którego wciągnęłam tasiemkę. Dolną część pocięłam wzdłuż na paseczki.

hawajskie urodziny

Jak zrobić hawajski naszyjnik/wianek na głowę?

Do wykonania kolejnej, typowo hawajskiej ozdoby potrzebujemy kolorowy papier/gładką bibułkę, słomki do napojów oraz nitkę. 

Z papieru wycinamy kwiaty (bibuła sprawdza się o tyle lepiej, że kwiaty można delikatnie pognieść, aby otrzymać ciekawszy efekt; trzeba ich jednak wyciąć więcej), natomiast słomki tniemy na kawałki. Następnie kwiatki oraz słomki nawlekamy kolejno na nitkę. W zależności od długości łańcucha otrzymamy wianek na głowę lub naszyjnik.

hawajskie urodziny

Zabawy:

- taniec limbo, czyli taniec pod poprzeczką. Typowo "hawajska" zabawa. W tle leci muzyka a uczestnicy tanecznym krokiem przechodzą pod poprzeczką, która znajduje się niżej i niżej...

- hula-hop - kręcenie kółkiem na czas. Wygrywa osoba, która najdłużej utrzyma kółko w ruchu. 

- Hawajski taniec zamarzaniec - dzieci tańczą przy skocznej muzyce. Nagle muzyka cichnie a one stają w bezruchu. Gdy ktoś się poruszy - odpada.

- łowienie rybek - zestaw do łowienia można zakupić już za mniej niż 20 zł. Choć z pozoru zabawa wydaje się prosta, wcale nie takj łatwo chwycić rybkę na haczyk. Konkurencja na czas.

- smakowe zagadki - do zabawy przygotować trzeba różne owoce pokrojone na małe kawałki oraz cos do zasłonięcia oczu. Uczestnicy mają za zadanie odgadnąć jak największą liczbę próbowanych owoców, mając przy tym zamknięte oczy.
  
hawajskie urodziny

Zachęcam do podjęcia wyzwania jakim jest organizacja przyjęcia urodzinowego oraz do dzielenia się doświadczeniami!

Nieocenioną atrakcją podczas każdych urodzin dziecka są wodoodporne, tymczasowe tatuaże brokatowe. Można zaopatrzyć się zarówno w zestaw startowy z róznorodnymi motywami, jak i pasujący do tematyki przyjęcia tzn. tropikalny lub morski.

tatuaże brokatowe


To może Ci się spodobać

0 comments