Nieoczywiste zastosowanie klocków LEGO w zabawie

   Klocki Lego zna zapewne każdy. I każdy wie, że można z nich zbudować niemal wszystko, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Począwszy od najprostszych klocków z lego DUPLO, przez klocki konstrukcyjne dla "starszaków", aż po zestawy dedykowane osobom dorosłym, lego daje niebywałe możliwości kreowania miniaturowego świata.

     Ale klocki lego można tez wykorzystać w nieco inny sposób - są świetną bazą do zabaw rozwojowych z dziećmi. Poniżej znajdziecie kilka takich pomysłów:

zabawy rozwojowe z lego


1. Lego pieczątki - dzieci uwielbiają pieczątki, a nie zawsze posiadamy takie w domu. Lego pieczątki są super rozwiazaniem na szybka, kreatywna zabawe. Do zabawy potrzebne będą: kilka klocków lego duplo, farby, talerzyki plastikowe lub papierowe oraz kartka papieru. Jest to wspaniała zabawa dla malych rączek, której efektem są zaskakujące obrazki.

zabawy rozwojowe z lego


2. Odwzorowywanie - do tej zabawy potrzebne beda klocki Lego Duplo, kartka papieru i kredki.Na kartce rysujemy budowlę z klocków. Nastepnie dzieci muszą zbudować identyczną figure, z zachowaniem odpowiednich proporcji oraz kolorów. Dla starszych dzieci mozemy pokusić sie na trudniejsze wzory z wiekszej ilosci klockow lub zbudowanie ich z Lego classic. Jeżeli w zabawie uczestniczy wiecej dzieci, mozemy zaproponowac im rozgrywkę na czas.

zabawy rozwojowe z lego


3. Zabawa w kształty i kolory - jest to zabawa dla najmłodszych dzieci. Świetna do nauki kolorów oraz figur. Może zastąpić pierwsze układanki, czy puzzle. Odrysowujemy klocki na kartce, a naszym pociechom zostawiamy ułożenie klocków w odpowiednim miejscu. Muszą się zgadzać zarówno kształty, jak i kolory.

zabawy rozwojowe z lego


4. Zabawa w liczenie - klocki lego mozna rownież wykorzystać do nauki liczenia. Od podstawy liczenia do 10 . poprzez dodawanie i odejmowanie, aż do nauki tabliczki mnożenia. Z pomocą klocków można tez bardzo fajnie przedstawić ułamki.

5. Układanki lewopółkulowe - do tej zabawy wykorzystujemy klocki tylko w dwóch kolorach. Układamy z nich jakić wzór na bazie kwadratu, a dziecko ma za zadanie odzwierciedlenie go obok.

A kto woli po prostu zbudować coś z klocków, ale nie ma akurat natchnienia, niech koniecznie zajrzy do poprzedniego postu z "30-dniowym wyzwaniem z Lego".

Nieoczywiste zastosowanie klocków LEGO w zabawie Nieoczywiste zastosowanie klocków LEGO w zabawie Reviewed by maikowa on wtorek, stycznia 26, 2021 Rating: 5

2 komentarze:

  1. Bardzo ciekawe zastosowanie klocków Lego :) U nas najczęściej były wykorzystywane do liczenia, ale na pewno chętnie sprawdzę także jak się sprawdzają jako pieczątki

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow, super pomysł na wykorzystanie klocków Lego :) Kreatywność i wyobraźnia dzieci nie zna granic - warto bawić się z nimi właśnie w taki sposób

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.