Zima w słoiku

By niedziela, stycznia 31, 2021 , , , ,

     Na pewno każdy z was spotkał się juz z określeniem "las w słoiku". Jeśli nie - spieszę z wyjaśnieniem, że jest to dekoracja - kompozycja roślinna w szklanym naczyniu. Ozdoba cieszy się dużą popularnością, między innymi dlatego, że można ją wykonać samemu. 


   Skoro za oknem panuje zimowa aura, warto stworzyć pasującą do klimatu dekorację będącą nieco inną wersją lasu w słoiku - zimę w słoiku. Jej wykonanie jest bardzo proste, więc można zrobić ją wraz z dzieckiem. Radość dziecka z własnoręcznie wykonanej ozdoby na pewno będzie wielka.

zima w słoikuPotrzebne materiały:

- duży słoik z nakrętką
- biała masa plastyczna/plastelina/modelina
- wata
- biała nitka
- ewentualnie dodatkowe ozdoby, np choinki, papierowe wycinanki itp.
- taśma klejąca
- nożyczki

Etapy tworzenia zimowego słoika:

1. Z masy plastycznej/plasteliny/modeliny lepimy bałwana. Jego wielkość musi być dostosowana do wielkości słoika - nie może być ani za duży (żeby się zmieścił), ani za mały (żeby nie "zginął"). Gdy bałwan jest gotowy umieszczamy go na dnie słoika. Dobrze jest go przymocować, aby się nie przewacał.

2. Wokół bałwana umieszczamy śnieg z waty. Jeśli chcemy umieścić dodatkowe ozoby typu choinki/drzewka robimy to również w tym momencie.

3. Nitkę tniemy na kilkucentymetrowe kawałki i zawiązujemy na małych kłaczkach waty. Nastęnie z kłaczków formujemy kulki - płatki śniegu.

4. Przy pomocy taśmy klejącej mocujemy nitki wraz ze śnieżynkami do pokrywki słoika. Należy zwrócić uwagę, aby nitki nie były zbyt długie i wisiały nam bałwankiem. Śnieżynki warto umieścić na różnych wysokościach.

5. Słoik zakręcamy i nasza ozdoba jest już gotowa!

zima w słoiku

zima w słoiku

   Jeśli podobają Ci się treści na tej stronie i chciałbyś więcej i więcej... Postaw mi kawkę! Koniecznie z cukrem, bo cukier krzepi ;o)

To może Ci się spodobać

3 comments

  1. Pięknie wygląda ta zima w słoiku :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Las w słoiku zawsze wyglądał super, ale zima jest jeszcze ładniejsza :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Genialny pomysł na zamkniecie zimy w słoiku. Czy Wasz bałwan zrobiony jest z masy plastycznej ? ciekawa faktura. Link jest nie aktywny więc dlatego pytam.

    OdpowiedzUsuń