Zabawa w Macgayvera, czyli zabawki z niczego

By piątek, maja 08, 2015

Pamiętacie Macgayvera?
 To ten koleś, który potrafił zrobić coś z niczego. Na przykład helikopter ze spinacza biurowego.

My do tworzenia zabawek z różnych niepotrzebnych rzeczy nie używamy spinaczy, a specjalnych łączników i zawiasów z zestawów Makedo. Jest to moje odkrycie nr 1. ostatnich miesięcy.

zabawki z kartonów, Makedo

W każdym zestawie znajdują się złączki, zawiasy, narzędzia (do robienia dziurek i/lub wycinania) i naklejki.

zabawki z kartonów, Makedo

Aby zbudować taki czołg na przykład, oprócz elementów Makedo potrzebujemy dwa duże kartony, szpule po gumach i rolkę po dzianinie (po te materiały trzeba się wybrać do zakładu krawieckiego):

zabawki z kartonów, Makedo

zabawki z kartonów, Makedo

Do wykonania krokodyla wykorzystamy wytłoczki do jajek:

zabawki z kartonów, Makedo

zabawki z kartonów, Makedo

Do projektów, oprócz kartonów czy wytłoczek po jajkach, można wykorzystać puste butelki plastikowe, stare płyty CD, folię bąbelkową, nakrętki od butelek i słoików. I wiele więcej. 
Wszystko zależy od Waszej wyobraźni i inwencji twórczej.

Spyta ktoś, czy zamiast złączek nie można użyć zwykłej taśmy klejącej? 
Jasne, że można. 
Praca z elementami Makedo jest jednak łatwiejsza a gotowa rzecz trwalsza (nasz domek wielokrotnie był przenoszony z miejsca na miejsce i jeszcze się nie rozpadł).

Co ważne złączki i zawiasy są wielokrotnego użytku. Tak więc, gdy znudzi nam się krokodyl możemy go rozmontować i zbudować takie coś.

zabawki z kartonów, Makedo


Tworzenie zabawek z materiałów recyklingowych rozwija wyobraźnię dziecka i jest świetnym ćwiczeniem zdolności manualnych. Wciąga do zabawy nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

To może Ci się spodobać

5 comments

 1. Jeeej świetne!!! Podziwiam!!! Aż mi dech zaprało jak zobaczyłam czołg

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy artykuł. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie bardzo fajna zabawa i jest ona przede wszystkim kreatywna. U mnie maluchy preferują aktualnie grać w gry planszowe https://modino.pl/gry-planszowe i jestem zdania, że ten wybór jest bardzo dobry. Tym bardziej, że zajmuje je to na dłuższy czas.

  OdpowiedzUsuń
 4. 37 year-old Executive Secretary Gerianne McFall, hailing from Sioux Lookout enjoys watching movies like Claire Dolan and Vehicle restoration. Took a trip to Ironbridge Gorge and drives a Ferrari 250 SWB Berlinetta. jej odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
 5. 54 years old Software Engineer I Salmon Newhouse, hailing from Westmount enjoys watching movies like My Father the Hero and Snowboarding. Took a trip to Kalwaria Zebrzydowska: Pilgrimage Park and drives a DeVille. Dalej

  OdpowiedzUsuń