W co się bawić z dwulatkiem?

By czwartek, czerwca 18, 2015

Dzisiaj podrzucam kilka pomysłów na zabawę z dziećmi dwuletnimi.
Przy doborze zabaw należy oczywiście wziąć pod uwagę osobowość i tempo rozwoju dziecka. Może się okazać, że zaproponowane gry dla jednego malca będą jeszcze za trudne, a drugiego w ogóle nie zainteresują.
Mam jednak nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wyliczanka
W czasie recytowania dziecku ulubionego wierszyka, czy wyliczanki rób przerwy i poproś, aby malec mówił dalej. Następnie kontynuuje rodzic, znowu pauza i tak w kółko.


Odwzorowywanie
Wez do ręki sznurowadło lub łańcuszek i ułóż z niego jakiś wzór. Zadanie dziecka jest odwzorowanie go.

Przebieranki
Przygotuj skrzynię/karton z najróżniejszymi ubraniami i dodatkami. Mogą to być na przykład: apaszki, czapki, kapelusze, rękawiczki, skarpety, spódniczki, okulary, korale, bransoletki, peruki itp. Niech dziecko wybiera, co chce założyć i próbuje samo się ubrać.


zabawy z 2latkiem


Kto to mówi?
W czasie spotkania rodzinnego, gdy obecnych jest wiele osób zakrywamy dziecku oczy i prosimy, aby odgadło kto akurat mówi. Żeby było trudniej goście zmieniają głos, szepczą, naśladują odgłosy zwierząt lub śpiewają.

Portret
W starych gazetach szukamy różne zdjęcia/ilustracje twarzy oraz głów zwierząt. Następnie wycinam poszczególne elementy: oczy, uszy, usta, nos, okulary, nakrycia głowy itd. Zadaniem dziecka jest ułożenie z nich osobliwego portretu.

Dobieramy pary
Do worka wkładamy po dwa małe, identyczne przedmioty (jajka niespodzianki, piłki, klocki, monety, samochodziki itp.). Zabawa polega na wyciągnięci z woreczka pary takich samych przedmiotów.

Jak w lustrze
Stajecie z maluchem naprzeciw siebie. Jedno z was wykonuje najróżniejsze gesty, miny. Druga osoba musi dokładnie wszystko powtarzać, jak gdyby było lustrzanym odbiciem.

A jakie są/były Wasze ulubione zabawy?


To może Ci się spodobać

0 comments