"My first calendar", czyli Magnetyczny Kalendarz Pogody po angielsku Pomysłowej Mamy

By sobota, lipca 11, 2015 ,

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić autorski projekt Pomysłowej Mamy, mianowicie kalendarz magnetyczny na wiele lat, w wersji angielskiej.

Kalendarz składa się z planszy oraz pojedynczych piktogramów, z których każdego dnia możemy ułożyć datę wraz z określeniem pory roku oraz pogody.

Magnetyczny Kalendarz

Pierwszą rzeczą na którą zwróciłam uwagę, gdy wzięłam do ręki ten pomysłowy gadżet, to wysoka jakość wykonania. Mata magnetyczna, na której został nadrukowany kalendarz jest gruba i bardzo dobrze przywiera do metalowej powierzchni. Również ruchome elementy świetnie trzymają się na planszy, bo powiem szczerze, że trochę się obawiałam, czy nie będą się zsuwać.

Jakie funkcje może spełniać kalendarz?
Oprócz tej oczywistej jaką jest wskazywanie daty, "My first calendar" jest fajną pomocą w nauce języka angielskiego. Dzieciaki mogą uczyć się świadomie, poprzez codzienne uzupełnianie pól i powtarzanie nazw dni tygodnia czy miesięcy.
Nauka może się też odbywać nieświadomie – jeśli powiesimy kalendarz w widocznym miejscu to dziecko będzie go widziało wielokrotnie w ciągu dnia i mimo woli będzie zapamiętywać wyrazy na nim umieszczone.

Magnetyczny Kalendarz


Dodatkową pomocą w przyswajaniu słówek jest szata graficzna – zilustrowane zjawiska pogodowe i pory roku, a także odpowiedni dobór kolorów w przypadku miesięcy (miesiące należące do jednej pory roku są w tym samym kolorze) oraz dni tygodnia (coraz jaśniejszy odcień dla dni powszednich oraz wyróżnione dni weekendowe).

Magnetyczny Kalendarz


Moi podopieczni z ciekawością podeszły do kalendarza, mimo że nie uczą się jeszcze języka angielskiego. Codziennie rano ma miejsce wyścig, kto pierwszy zamelduje się pod tablicą i ustawi aktualną datę wraz z pogodą. Myślę, że zainteresowanie dzieci jest tutaj najlepszą reklamą.

"My first calendar" można zakupić na stronie http://www.pomyslowamama.pl/.

To może Ci się spodobać

0 comments