czwartek, 16 lipca 2015

Zobaczyć kolory mimo wszystko, czyli bajki terapeutyczne

Czy można poczuć, posmakować, dotknąć kolory?

Dzisiaj proponuję następującą zabawę z paletą barw:

Potrzebne będą:
- biała kartka
- kolorowe kredki/pisaki/farby
- ewentualnie papier kolorowy
- spora doza wyobraźni

zabawa z kolorami


Sposób wykonania:
Na białej kartce naklejamy kółka wycięte z papieru kolorowego w różnych kolorach. Można je też po prostu narysować. Następnie bierzemy "na tapetę" kolejne barwy. Zaczynamy na przykład od żółtego. Zamykamy oczy i szukamy rzeczy/roślin w kolorze żółtym o charakterystycznym smaku, zapachu, czy fakturze. Nasze asocjacje piszemy lub rysujemy na kartce przy żółtym kółeczku. Następnie kolejny kolor i kolejny...
Okazuje się, że skojarzenia są czasami naprawdę zaskakujące, a mając wyłączony zmysł wzroku można "zobaczyć" kolory.

Inspiracje do tej zabawy zaczerpnęłam z bajki pt. "O Wojtku, który mimo wszystko został sławnym malarzem" autorstwa Grażyny Nowak, która wchodzi w skład audiobooka "Mimo wszystko..." Bajki terapeutyczne.
Jest to zbiór bajek, które nie tylko bawią, ale też uczą. Na ciekawych przykładach pokazują jak ważna jest wytrwałość w dążeniu do realizacji planów i marzeń, nie poddawanie się przy pierwszych niepowodzeniach. Poruszony jest także temat choroby i przyjaźni. Słuchowiska są świetnym pretekstem do rozmowy z dziećmi na temat ich wielkich-małych problemów i pracy nad ich pewnością siebie.

Szczerze zapraszam do zakupu audiobooka, tym bardziej, że kupując płytę wspierasz podopiecznych fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko". Płyta do kupienia tutaj.

Brak komentarzy :

:a   :b   :c   :d   :e   :f   :g   :h   :i   :j   :k   :l   :m   :n   :o   :p   :q   :r   :s   :t

By dodać emotkę, w okno komentarza wpisz jej kod (dwukropek i literkę).

Prześlij komentarz

Designed By Blokotek