Pomysł na weekend w mieście

By piątek, września 11, 2015

Prognoza pogody na najbliższy weekend wygląda całkiem optymistycznie, więc proponuje spędzić ten czas poza domem, ale nie całkiem z dala od niego.

Wybierzcie się na przechadzkę po swoim mieście. Ale nie ma być to zwykły, nudny spacer. Zagrajcie w grę...

Mieszkańcy oraz turyści przybywający do naszego pięknego miasteczka, chcąc wybrać się na wycieczkę po Wolsztynie, mogą skorzystać z gry terenowej "Wielkopolskie Questy", dostępnej w Gminnym Centrum Informacji.

Do wyboru są 3 warianty:
- Wolsztyn - wyprawa pełną parą
- Wolsztyn - spotkanie z Marcinem Rożkiem
- Wolsztyn - śladami wybitnych postaci

wielkopolskie questy

Gra polega na przemieszczaniu się po mieście z mapą.

wielkopolskie questy

Mapa zawierająca rymowane wskazówki poprowadzi nas przez kolejne miejsca warte odwiedzenia. W czasie wędrówki poznamy również wybitne osobistości związane z historią Wolsztyna.

Rozwiązując zawarte w folderze zagadki i uzupełniając kolejne hasła, dotrzemy w końcu na miejsce ukrycia skarbu - pieczęci. Ponieważ dzieci mogą nie być w pełni usatysfakcjonowane formą nagrody, warto dodać coś od siebie i przygotować wcześniej jakiś drobiazg.

wielkopolskie questy

wielkopolskie questy

wielkopolskie questy

Gra jest bardzo ciekawa i angażująca dzieciaki (wynajdywanie odpowiedzi na pytania i wpisywanie ich w odpowiednie miejsca). Nawet osoba, która zna swoje miasto i jego historię, może dowiedzieć się czegoś nowego. Jest to więc świetnym pomysłem na spędzenie rodzinnego popołudnia na świeżym powietrzu.

Na stronie internetowej http://regionwielkopolska.pl/ możecie znaleźć propozycje questów dla Waszych miejscowości. Mieszkańcy pozostałych rejonów Polski niech spytają wujka google, czy ktoś już opracował dla nich gry. Jesli nie, proponuję przygotowanie własnej.

To może Ci się spodobać

0 comments