Na zielonej lące pasły się (kolorowe) zające

Jakiś czas temu na kilku blogach pojawiła się recenzja gry planszowej z zającami w roli głównej. Zasady tej gry są proste, a przebieg wciągający. Jest ona również świetną okazją do nauki kolorów w języku ojczystym dla młodszych dzieci, oraz w języku obcym dla tych nieco starszych.

Wzorując się na pierwowzorze, postanowiłam wykonać większą wersję gry, gdyż zamiarem moim było wykorzystanie jej podczas lekcji języka niemieckiego w szkole, w klasach I-III.

Pionki przygotowałam z rolek po papierze toaletowym (podpowiedź, jak można je wykonać znajdziecie tutaj), zwykłą kostkę na potrzeby gry okleiłam papierem kolorowym, a za "gniazdka" posłużyły mi kawałki zielonych kartek z bloku.

gra zajączki

gra zajączki

Zasady gry:

Wszystkie zające ustawiamy na środku. Każdy uczestnik otrzymuje "gniazdko", w którym mogą usiąść tylko dwa zwierzątka. Gracze kolejno rzucają kostką i nazywają głośno wylosowany kolor. Zabierają ze środka zająca w odpowiednim kolorze i umieszczają go w "gnieździe".

gra zajączki

 Jeśli w kolejnych rundach wypadnie kolor, w jakim mamy zajączka w "gnieździe", otrzymujemy punkt, odkładamy zająca na bok i zwalniamy tym samym miejsce dla następnego uszatego. Jeśli w "gniazdku" mamy dwa zające, a wylosowany kolor nie odpowiada żadnemu z nich, kolejka przepada.

gra zajączki

Gra toczy się do momentu, aż na środku nie zostanie żaden zając.
Wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej punktów.
Na zielonej lące pasły się (kolorowe) zające Na zielonej lące pasły się (kolorowe) zające Reviewed by maikowa on środa, marca 09, 2016 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.