Uczymy się liczyć do 10

By wtorek, marca 01, 2016

Chcąc wspierać rozwój dziecka, warto podążać za wskazówkami, które samo nam daje i rozwijać zainteresowania, jakie wykazuje w danym momencie swojego życia. I tak też staram się postępować.

Zosia (3,5 lat) podejmowała ostatnio próby liczenia, co się świetnie zgrało z kolejnym tematem "Dziecka na warsztat" jakim jest matematyka. Liczyć można oczywiście wszystko i wszędzie. Można też zaproponować dziecku wspólną zabawę z cyferkami.

Oto kilka propozycji na wspólną naukę liczenia do 10:

1. Patyczki z diamencikami - dziewczynki (te małe i te duże) uwielbiają błyskotki, więc przyklejanie odpowiedniej liczby diamencików na patyczki i liczenie ich było pasjonującym zajęciem ;o)

nauka liczenia do 10

nauka liczenia do 10

2. Gra "Logolino" - zasady te same co systemie PUS. Na razie wybrałyśmy plansze z przyporządkowywaniem cyfr (poznawanie obrazu graficznego), polegające na liczeniu elementów oraz wstawianiu brakujących liczb.

nauka liczenia do 10

nauka liczenia do 10

3. Pionowe nawlekanie - popularna zabawka edukacyjna. Przydatna nie tylko dla maluszków do ćwiczeń motoryki małej i rozróżniania kolorów.

nauka liczenia do 10

4. Liczmany - warto zaopatrzyć się w zestaw liczmanów. My mamy akurat kolorowe "szkiełka" (wspominałam o nich we wpisie dotyczącym magnetyzmu). Będą pomocne nie tylko przy nauce liczenia, ale też w opanowaniu dodawania, odejmowania, mnożenia itd.

nauka liczenia do 10

nauka liczenia do 10

5. Kolorowanka XXL - liczymy i kolorujemy odpowiednią ilość elementów na obrazku.

nauka liczenia do 10

6. Klocki - pomoc dydaktyczna dostępna w każdym domu. Nieważne, czy drewniane, czy z plastiku - zawsze niezawodne.

nauka liczenia do 10

Więcej matematycznych inspiracji znajdziecie u pozostałych uczestniczek projektu.To może Ci się spodobać

0 comments