Domino językowe, czyli pomoc dydaktyczna, którą przygotujesz w 5 minut

By poniedziałek, marca 27, 2017 , ,

Domino - gra stara jak świat i ciesząca niezmienną popularnością wśród dzieci.

domino


Okazuje się, że gra ze swymi prostymi zasadami sprawdza się świetnie w nauce języków obcych - w opanowywaniu nowych słówek, np.:
- na płytkach umieszczone są obrazki oraz nazwy przedmiotów w języku obcym; układać należy obok siebie obrazek z odpowiednią nazwą

- na płytkach znajdują się słówka w języku obcym oraz ojczystym, należy je dopasować

Można ją również wykorzystać w utrwalaniu i ćwiczeniu zagadnień gramatycznych.
 I tu pole do popisu dla nauczycieli - w zależności od tego co chcemy wyćwiczyć, przygotowujemy odpowiednie płytki. Ja robię je odręcznie, na kartce z bloku technicznego. Można je oczywiście wykonać na komputerze i wydrukować. Wykonanie ich nie zajmuje jednak więcej niż 5-10 minut.

Poniżej dwa przykładowe domina, które wykonałam na ostatnie zajęcia z języka niemieckiego: zaimki dierżawcze w pierwszym przypadku oraz odmiana przez osoby kilku czasowników
  Plik do ściągnięcia


domino językowe


Wykorzystuję własnoręcznie wykonane "domina" z sukcesem od dłuższego czasu, a dzieciaki często same pytają, kiedy pogramy. Dlatego też zachęcam do przygotowania własnych pomocy i wykorzystania ich podczas lekcji.

Jeśli podobają Ci się treści na tej stronie i chciałbyś więcej i więcej... Postaw mi kawkę! Koniecznie z cukrem, bo cukier krzepi ;o)
To może Ci się spodobać

0 comments