Dzień Kropki 2017 po niemiecku

W zeszłym roku wraz z uczniami naszej szkoły wzięliśmy udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki klik.
W tym roku nie mogło być inaczej - również dołączyliśmy do wspólnego świętowania.

dzień kropki

Pomysły na kreatywne zabawy z kropką w roli głównej w grupach przedszkolnych opiszę w kolejnym poście, a tymczasem kilka zakropkowanych zadań na lekcję języka niemieckiego:

1. Postaw kropkę - zadanie dość proste. Piszemy zdanie litera po literce, nie robiąc przerw między wyrazami. Zadaniem dzieci jest postawienie kropki w odpowiednich miejscach, aby powstało sensowne zdanie. 
Dodatkowe zadanie to podkreślenie na kolorowo wyrazów, które powinny być zapisane wielką literą.
zadanie do druku

2. Połącz kropki - dzieci stawiają kropki na pustej kartce w takt muzyki. Następnie losują karteczkę z hasłem. Muszą tak połączyć kropki, aby powstał obrazek przedstawiający wylosowane hasło.
Następnie następuje prezentacja przed kolegami, który muszą odgadnąć, co przedstawia rysunek. Dużo śmiechu gwarantowane.
3. Zakodowany obrazek - dzieci dostają zakropkowany arkusz. Nauczyciel mówi kolejno, które pola należy zamalować kolejnym kolorem, aby powstał konkretny obraz.
4. Łamacze języków - nauczyciel umieszcza w różnych częściach sali koła z zapisanymi "łamaczami języków". Uczniowie mają za zadanie odszukać je, przeczytać i bezbłęnie przepisać do zeszytów.

A Wy jak świętowaliście Dzień Kropki w Waszej szkole?
Dzień Kropki 2017 po niemiecku Dzień Kropki 2017 po niemiecku Reviewed by maikowa on piątek, września 15, 2017 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.