10 pomysłów na Aktywności z Okazji Dnia Kropki

By sobota, września 09, 2023 , ,

     Dzień Kropki, inaczej nazywany Międzynarodowym Dniem Kropki, to coroczne święto obchodzone 15 września, które celebrowane jest na całym świecie. Pomysłodawczynią tego wyjątkowego dnia była amerykańska artystka Karen A. Rosenthal, a jego główną ideą jest promowanie kreatywności, wyobraźni i pozytywnego podejścia do życia. Dlatego też, świętując Dzień Kropki, pomagamy dzieciom rozwijać kreatywność i pozytywnie spędzać czas. W tym artykule przedstawiamy kilka inspirujących pomysłów na aktywności z okazji Dnia Kropki.


1. **Malowanie Kropkami:**

   - To oczywiście klasyka Dnia Kropki! Weź pędzel, farby i papier, a następnie pozwól swojej wyobraźni swobodnie płynąć. Maluj kropki, kręgi, linie i wszelkiego rodzaju wzory. To świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

2. **Wystawa Sztuki:**

    -Po zakończeniu etapu tworzenia dzieł sztuki przez dzieci, przygotuj ekspozycję ich prac. Możesz umieścić je w przedszkolu lub zorganizować niewielką wystawę, którą zaprezentujesz rodzicom.

3. **Kropkowe Zabawy:**

- Przygotuj różne zabawy związane z kropkami. Na przykład, możesz zorganizować grę w "Znajdź kropkę" lub "Kropkowy wyścig", gdzie dzieci będą próbować zebrać jak najwięcej kropek. Siegnij po gry planszowe zawierające kropki (np chińczyk).

4. **Kreatywny Dziennik:**

   - Niech każde dziecko stworzy własny dziennik kreatywny. Codziennie, przez 7 dni ( albo dłużej) niech rysuje lub maluje kropkę, a dookoła niej zapisuje swoje myśli, cele lub marzenia. To piękny sposób na śledzenie swojego rozwoju.

5. **Kropkowy Festiwal Jedzenia:**

   - Przygotujcie wspólnie posiłki w kształcie kropek lub z kropkowymi dekoracjami. Możecie zrobić kropkowane ciastka, kanapki lub kropkowany tort.

6. **Opowieść "Kropka" Petera Reynoldsa:**

- Przeczytaj dzieciom książkę "Kropka" Petera Reynoldsa, która jest inspiracją do obchodzenia tego dnia. Możesz też omówić przesłanie książki i zachęcać dzieci do wyrażania siebie.

7. **Kropkowa Charakteryzacja:**

   - Dla miłośników makijażu i charakteryzacji, stwórzcie kropkowy look. Możecie stworzyć kropkowe wzory na twarzach i ciałach, tworząc niezwykłe kostiumy.

8. **Prace Rękodzielnicze:**

   - Zaplanuj i przeprowadź warsztaty rękodzielnicze, na których uczestnicy będą mieli okazję do tworzenia pięknych ozdób, unikalnej biżuterii lub wyjątkowych prezentów, wykorzystując jako główny element dekoracyjny motyw kropek.

9. **Kropkowe Inspiracje:**

   - Poszukajcie wspólnie w internecie inspiracji związanymi z kropkami. Możesz znaleźć ciekawe projekty artystyczne, modne stylizacje czy nawet tatuaże z tym wzorem.

10. **Działania Dla Dobra Innych:**

    - Wykorzystaj Dzień Kropki, aby zbierać fundusze lub świadczyć pomoc potrzebującym. Możesz organizować kropkowe biegi charytatywne lub akcje zbierania środków na cele społeczne.

     Pamiętaj, że Dzień Kropki to nie tylko okazja do zabawy, ale także do celebrowania kreatywności i wyrażania siebie. Niezależnie od tego, jakie aktywności wybierzesz, ważne jest, aby celebrować ten dzień w duchu pozytywności i radości.

   Jeśli podobają Ci się treści na tej stronie i chciałbyś więcej i więcej... Postaw mi kawkę! Koniecznie z cukrem, bo cukier krzepi ;o)

To może Ci się spodobać

0 comments