Kolorowe jajka na 3 sposoby

By poniedziałek, marca 30, 2015 ,

Jednym z najważniejszych symboli zbliżających się Swiąt Wielkanocnych jest jajko - symbolizuje odradzające się życie.
Tradycyjnie jajka powinny być kolorowe. Pisanki, w zależnosci od regionu naszego kraju, ozdabiane są w różny sposób.

Jako zabiegana mama rezolutnej Dwójki nie mam specjalnie czasu na wymyslne dekoracje, dlatego znalazłam 3 proste sposoby, jak zabarwić jajka na wielkanocny stół:

- gotowe barwniki do jajek - sposób na barwienie jajek w skorupkach. Kupujemy gotowe barwniki i postępujemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu ;o) Żeby efekt był ciekawszy można zanurzyć jajko tylko do połowy.

- naturalne bawienie jaj - można postawić na naturę i wybrać odpowiednie produkty spożywcze, aby zmienić kolor skorupki. Intensywnosć barwy zależy od tego, jak długo jajko jest zanurzone w cieczy. Poniżej mała sciągawka, natomiast po dokładny opis odsyłam tutaj.

barwienie jaj

barwienie jaj

- barwniki spożywcze - bardzo ciekawe efekty można uzyskać przy pomocy barwników spożywczych. W tym sposobie barwi się jajka ugotowane na twardo i obrane ze skorupek, a moc koloru również zależy od czasu moczenia w barwniku.

barwienie jaj

barwienie jaj
Aby uzyskać marmurkowy wzór należy potłuc skorupkę i nieobrane jajo zanurzyć w barwniku. Przed podaniem obrać.

Aby jajo zabarwiło się w paski stawiamy je na sztorc (można podkleić tasmą klejącą, aby się nie przewróciło) i co ok pół godziny dolewać kolejną porcję cieczy.

Inna propozycja to przekrojenie jajek na pół, wyjęcie żółtek z których robi się farsz, zabawienie, a następnie wypełnienie dziurek po żółtku nadzieniem.
barwienie jaj


Życzę udanej zabawy!

To może Ci się spodobać

0 comments