Zabawy do przeprowadzenia w poczekalni

By sobota, marca 28, 2015

Mimo, że aura coraz bardziej wiosenna, wirusy nie dają za wygraną. Przeziębienia i poważniejsze choroby nadal zdarzają się dość często. Wiąże się to najczęściej z wizytą u lekarza.
A tam, w poczekalni jak zwykle kolejka...

Co robić, żeby czas pod drzwiami lekarza upłynął szybciej? Jak spędzić ten czas kreatywnie z dzieckiem?
Można w coś pograć:

- Znajdź rymy - pierwsza osoba podaje jakieś słowo np. oko, do którego kolejny uczestnik musi znaleźć rymujący się wyraz np. Maroko.

- Gdzie jest intruz? - gracze najpierw dokładnie rozglądają się po poczekalni. Następnie jeden z nich zamyka oczy. Współgracz wymienia "niewidomej" osobie pięć osób, zwierząt lub przedmiotów, które rzekomo znajdują się w pomieszczeniu. Wśród wymienionych postaci czy rzeczy jednej tam faktycznie nie ma. Dziecko z zamkniętymi oczami uważnie słucha i wskazuje na intruza.

- Niezwykłe zastosowania - jeden gracz wymienia jakąś rzecz, np. wykałaczka. Pozostali gracze wymyślają , do czego można by użyć tego przedmiotu np. krasnoludek mógłby użyć wykałaczki jako tyczki do skoków wzwyż. Im wymyślniejsze i smieszniejsze pomysły, tym lepiej.

- Podróż po świecie - pierwsza osoba wymienia dowolne miejsce, miasto lub kraj, np. Austria. Następny gracz wyszukuje następne miejsce, zaczynające się na ostatnią literę poprzedniego pojęcia, w tym przypadku "A" i mówi na przykład Amsterdam. Kolejna osoba powinna podać miejsce na literę "M" i tak dalej.

- Nowinki prasowe - dziecko dostaje stronę z gazety codziennej i długopis. Następnie otrzymuje kilka poleceń, np. wyszukać jak najwięcej wyrazów składających się z co najmniej dziesięciu liter. Albo znaleźć jak najwięcej nazwy miast, krajów, imion żeńskich lub męskich itp. Inna propozycja to wyszukać jak najwięcej skrótów, np. USA, PO itp.

- Dziwne postaci - potrzebne będą kartka i długopis lub ołówek. Kartkę dzielimy na 3 części. Pierwsza osoba rysuje głowę, a następnie zagina kartkę tak, aby kolejny rysownik nie widział obrazka. Druga osoba rysuje tułów i również zagina kartkę. Trzecia osoba musi dorysować nogi. Gdy wszystkie 3 części są gotowe otwieramy kartkę i podziwiamy dzieło.

A Wy, Drodzy Rodzice, jak radzicie sobie z nudą w poczekalni u lekarza?

To może Ci się spodobać

1 comments

  1. O widzę, że u Ciebie duuużo propozycji zabaw z dziećmi :) Fajnie, o niektórych kompletnie zapomniałam! Podejrzewam, że dziwne postaci będą u nas hitem. Dziękuję Ci za miły komentarz u mnie. Powodzenia w blogowaniu! Pozdrawiam, Agnieszka

    OdpowiedzUsuń