W co się bawić z dzieckiem na plaży

By piątek, lipca 31, 2015

Wakacje zbliżają się do półmetka.

Część z Was ma już z sobą pobyt nad morzem, czy jeziorem. Inni dopiero nad wodę wyruszą. Dla tych drugich przygotowałam kilka pomysłów, w co się pobawić z dzieckiem na plaży:
w co się bawić z dzieckiem na plaży1. Cienisty berek - jak w tradycyjnym berku chodzi o to, aby złapać przeciwnika. Ale tym razem, aby inny gracz przejął rolę berka, trzeba nadepnąć na cień.2. Wodny balon - balonem napełnionym wodą świetnie się rzuca. Do tego zabawie towarzyszy temu dreszczyk niepewności - pęknie, czy nie pęknie. Gracze rzucają do siebie balon i po każdym podaniu oddalają się od siebie o jeden krok.3. Gazetowe wyspy - zabawa do przeprowadzenia w bezwietrzny dzień. Na ziemi rozkładamy kartki z gazet, tyle ilu jest graczy, w odległości nie większej niż jeden krok. Jedna osoba zostaje kapitanem. Dzieci wędrują od wyspy do wyspy, w dowolnym kierunku. A kapitan co jakiś czas zabiera kolejne wyspy. Wędrówka staje się coraz trudniejsza, bo na jednej wyspie stoi po dwóch, trzech graczy. Odpada ta osoba, która wpadnie do wody, czyli dotknie stopą piasku.


4. Plażowe sumo - na piasku rysujemy okrąg. Zawodnicy siadają w nim naprzeciw siebie i opierają się o siebie stopami. Zadanie polega na tym, aby wypchnąć przeciwnika poza krąg. W wersji łatwiejszej można podpierać się rękoma, w wersji hard robimy to bez użycia rąk.


5. Piaskowe obrazy - do tej zabawy potrzebne będą kartka i klej w sztyfcie. Klejem rysujemy na kartce jakis motyw i szybko posypujemy suchym piaskiem. Obraz gotowy.6. Piaszczysta jenga - na szczycie usypanego z wilgotnego piasku kopca kładziemy kamyk lub muszlę. Dzieci siadają dookoła budowli i po kolei podbierają piasek, uważając przy tym, aby ze szczytu nie spadł kamień/muszla. Osoba, która strąci przedmiot przegrywa i buduje kolejny kopczyk.w co się bawić z dzieckiem na plaży


7. Wodne wyścigi - aby wziąć udział w wodnych wyścigach trzeba posiadać puste pudełko po jogurcie/plastikowy kubeczek jednorazowy oraz pistolet na wodę/butelkę-sikawkę. Na lini startu ustawiamy kubeczki wieczkiem do dołu. Na znak rozpoczyna się wyścig - zawodnicy popychają swoich zawodników strzelając w nich wodą. 


A jakie są Wasze propozycje na plażowe zabawy?
To może Ci się spodobać

0 comments