Kilka pomysłów na wykorzystanie kasztanów na lekcji

By środa, listopada 23, 2016 , , ,

Sezon na kasztany się skończył, więc czas na małe podsumowanie naszych tegorocznych, kasztanowych aktywności.
Były prace plastyczne z wykorzystaniem kasztanów, a także kasztanowe prace plastyczne.

1. Utrwalanie poznanych liter - dzieci układają z kasztanów poznane wcześnie litery lub liczby. Wbrew pozorom nie zawsze jest to łatwe zadanie.

2. Literkowe memory - na jasnej części kasztanów piszemy litery i gramy według ogólnych zasad gry memory. Pary mogą tworzyć litera mała z wielką, lub drukowana z pisaną.

3. Działania matematyczne - przygotowujemy karteczki ze znakami "+", "-", ">". Dzieci układają kasztany po obu stronach znaków i obliczają wyniki.

4. Ćwiczenia w rozróżnianiu prawej i lewej strony - kartkę z bloku podzielić należy na dwie części, rysując na niej linię. Zadaniem dzieci jest układanie kasztanów według poleceń typu: połż po lewej stronie 3 kasztany. Po prawej stronie kartki połóż o 2 kasztany więcej niż po lewej itp.

5.  Budowanie ludzików z kasztanów i żołędzi - tradycyjna i bardzo lubiana zabawa darami jesieni. U nas oprócz ludzików był konik, piesek i gąsienica.

ludziki z kasztanow

6. Sowa ze słoika - sposób wykonania jest bardzo prosty, a efekt końcowy ciekawy. Do słoika wkładamy kasztany, żołędzie, liście itp. Z papieru kolorowego wycinami uszy, oczy, dziób i łapki, które naklejamy na słoik i gotowe.

sowa kasztany

7. Kasztanowe zawieszki - do ich przygotowania potrzebne są szpilki, kolorowe koraliki oraz wstążeczki.

zawieszki z kasztanow

zawieszki z kasztanow

Jeśli podobają Ci się treści na tej stronie i chciałbyś więcej i więcej... Postaw mi kawkę! Koniecznie z cukrem, bo cukier krzepi ;o)

To może Ci się spodobać

0 comments