Strony i portale internetowe, które każdy nauczyciel znać powinien

By niedziela, listopada 27, 2016 , ,

Jednym z głównych narzędzi pracy współczesnego nauczyciela jest komputer z dostępem do internetu. A sam internet to nieskończona kopalnia pomysłów i inspiracji do wykorzystania na zajęciach.


Oto moja subiektywna lista ponad dwudziestu stron w internecie, które warto znać i włączyć do swojego warsztatu pracy.
Wykorzystać je można nie tylko stricte podczas prowadzenia lekcji. Będą pomocne przy przygotowaniu zajęć, gazetek szkolnych, prezentacji multimedialnych, filmików itp.


Lista jest oczywiście otwarta i gorąco zachęcam do podsyłania swoich typów!strony dla nauczycieli

Canvana pierwszy ogień biorę program, z pomocą którego przygotowałam powyższą grafikę. A zajęło mi to cale 3 minuty. Canva to program do pracy online, wymaga logowania. Jego główna funkcja to tworzenie postów na portale społecznościowe, ale z powodzeniem można go wykorzystać do stworzenia ulotek, plakatów, czy planszy, które później wykorzystamy do stworzenia prezentacji multimedialnej. W programie znajdziemy bazę gotowych szablonów całych stron. Mamy też do wyboru pojedyncze tła, obrazki, czcionki itp. Gotowy projekt można pobrać na dysk i wydrukować. Uwaga - część zasobów jest płatna. Te bezpłatne oznaczone są "free".

canva

Programy do obróbki zdjęć:

- Photoscape - darmowy program do obróbki zdjęć, do zainstalowania na dysku. Bardzo prosty w obsłudze i intuicyjny. Główne funkcje to obróbka zdjęć (kadrowanie, zmiana rozmiaru, poprawianie kolorów itp.) oraz dodawanie do nich różnych obiektów (ramki, obrazki, dymki, tekst itp.). Ponadto za pomocą tego programu można tworzyć kolaże ze zdjęć oraz wiele innych.


photoscape

FotoFlexer - – program dostępny online, bez konieczności logowania. Oprócz funkcji takich jak kadrowanie, czy poprawianie jakości zdjęć, posiada do wyboru kilkanaście filtrów. Z jego pomocą można również wyciąć ze zdjęcia jakiś obiekt, lub też zniekształcić część fotografii. Jest też możliwość dodania obrazków oraz chmurek dialogowych.


fotoflexer


  Strony, z pomocą których przygotować można zadania, ćwiczenia, gry, zabawy itp.:

  Generator wykreślanekbardzo łatwy program do tworzenia wykreślanek wyrazowych z dowolnego przedmiotu i do dowolnego tematu, w wybranym języku. Można wygenerować wykreślankę samemu, a ponieważ program jest bardzo prosty w obsłudze można też zlecić zadanie uczniom.
   
  generator wykreślanek


  Generator krzyżówek– na tej samej stronie można przygotować również proste krzyżówki.

  generator krzyżówek

  Generator dobble– generator gry cieszącej się sporą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Można ją wykorzystać praktycznie na każdym przedmiocie (ortografia, tabliczka mnożenia, słówka z wybranego obszaru tematycznego itp.) oraz etapie nauczania (dla przedszkolaków można przygotować dobble obrazkowe).

  generator dobble


  generator dobble

  LearningApps– darmowy portal dajacy mozliwosc stworzenia multimedialnych aplikacji z praktycznie kazdego przedmiotu. Mozna stworzyc wlasna gre (w tym celu należy się zalogowac na stronie), jak również wykorzystac zadania stworzone przez innych uzytkownikow strony. Do wyboru mamy 20 rodzajow zadan, jak np. pasujace pary, zadanie z lukami, milionerzy, puzzle – odsloń obrazek. Gotowa aplikacje można udostepnic poprzez podanie linku.

  learningapps


To może Ci się spodobać

0 comments