30-dniowe wyzwanie z LEGO

By poniedziałek, stycznia 25, 2021 , ,

  Klocki LEGO od wielu lat są bez wątpienia najpopularniejszymi klockami na świecie. Nic więc dziwnego, że doczekały sie własnego święta - Międzynarodowy Dzień LEGO obchodzony jest 28 stycznia, na cześć złożenia patentu na klocki w 1958 roku.

 Klocki Lego powstały w Danii. Ich twórca produkował początkowo zabawki drewniane, a z czasem poszerzył asortyment o klocki z tworzywa sztucznego. Za rok narodzin klocków LEGO uważa sie rok 1949. Kolekcja klocków była coraz bardziej rozbudowywana, a w roku 1978 powstał żółty ludzik z ruchomymi rękami. W sumie, od początku istnienia firmy, LEGO wypuściło ponad 50 oficialnych serii tematycznych.

  Z okazji Dnia Klocków Lego przygotowałam "30-dniowe wyzwanie z LEGO" i serdecznie zapraszam do wzięcia w nim działu. Wyzwanie zawiera 30 zadań, które są zaskakujące i bardzo kreatywne. Zadania rozbudzą wyobraźnię, a ich realizacja będzie niejednokrotnie powodem do śmiechu.

wyzwanie z lego

   Wyzwanie jest doskonałym sposobem na oderwania dzieci od ekranów telefonów i telewizora , a jednocześnie pretekstem do wspólnego spędzenia czasu. Można wprowadzić element rywalizacji, a po wykonaniu wszystkich zadań nagrodzić "ciężką pracę", na przykład nowym zestawem lego.

   Do wybory są dwie wersje - dla dziewczynki oraz dla chłopca. Różnią się one kilkoma zadaniami.

wyzwanie z lego


wyzwanie z lego


   A zatem - do dzieła!


 Jeśli podobają Ci się treści na tej stronie i chciałbyś więcej i więcej... Postaw mi kawkę! Koniecznie z cukrem, bo cukier krzepi ;o)


To może Ci się spodobać

1 comments

  1. Bardzo ciekawy pomysł z wyzwaniem LEGO :) Na pewno chętnie je wypróbujemy!

    OdpowiedzUsuń