Tworzenie biżuterii jako wartościowe hobby dla malucha - jak zacząć przygodę?

By czwartek, lipca 14, 2022 ,

      Tworzenie biżuterii uczy cierpliwości, rozwija kreatywność oraz umiejętności manualne. Jest to skuteczny sposób na to, aby oderwać malucha od komputera czy smartfona. Wiadomym jest, że początki bywają trudne. Właśnie dlatego pierwsze dzieła nie powinny być przesadnie skomplikowane. Zastanawiasz się, jak zachęcić szkraba do nowej formy aktywności? Skorzystaj z poniższych podpowiedzi, dzięki którym wszystko stanie się jasne.Zakup zestawu startowego

W tym przypadku jedynym ograniczeniem są indywidualne preferencje. Biżuteria DIY może zostać wykonana z wielu różnych materiałów, więc wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Podczas wyboru akcesoriów należy uwzględnić wiek i zdolności dziecka. Nie należy oczekiwać, że kilkulatek poradzi sobie z wykonaniem złożonego projektu. Idealną opcją na start wydaje się być zestaw koralików, który można zakupić w sklepie online Zabawka i Wyprawka. Będzie on odpowiedni zarówno dla przedszkolaków, jak i nieco starszych dzieci.

Filmiki poradnikowe

Kolejnym krokiem jest obejrzenie filmików poradnikowych, które zostały bezpłatnie udostępnione w sieci. To prawdziwa skarbnica pomysłów! Wiele osób nie ma pojęcia, jak łączyć ze sobą poszczególne elementy, aby uzyskać spójną całość. Właśnie dlatego warto jest się zainspirować. Dodatkowym atutem jest fakt, że osoby z większym doświadczeniem podpowiadają, w jaki sposób używać maszyny do nawlekania koralików, a także innych urządzeń przydatnych podczas wykonywania ozdób hand made.

Gromadzenie kolejnych elementów

Masz już zestaw startowy do tworzenia dziecięcej biżuterii? Pora na zakup kolejnych elementów, które urozmaicą zabawę. Zupełnie naturalnym jest, że każda zabawka z czasem wydaje się być nudna. Na szczęście w omawianym przypadku można sprawnie i bezproblemowo uzupełnić swoją kolekcję. Wybór błyskotek jest ogromny! Od plastikowych, przez drewniane, aż po metalowe. Warto podkreślić, że nie kosztują one majątku, więc nie trzeba obawiać się ekstremalnie wysokich kosztów. Jest to prosty sposób, aby podtrzymać zainteresowanie danym tematem.

Ulubione motywy

Kilkuletnie dzieci bardzo często mają ulubione motywy. Można to wykorzystać! W sklepach dostępnych jest wiele produktów, dzięki którym możliwe jest stworzenie efektownej biżuterii. Mowa tutaj o m.in. zawieszkach w kształcie zwierzątek czy przedstawiających postaci znane z bajek.

Wspólna aktywność

Istnieje nikłe prawdopodobieństwo, że dziecko będzie w ciszy i samotności tworzyć własną biżuterię. W większości przypadków zajęcie przerywane jest już po kilkunastu minutach. Jak zainteresować malucha na dłużej? Należy wziąć udział w zabawie! Wspólna aktywność jest dla szkraba niezwykle rozwijająca. Rodzic może wprowadzić swoją pociechyw tajniki aktywności, a także pomóc mu rozwiązać zaistniałe problemy.

Nic na siłę!

Oczywistym jest, że nie dla każdego smyka tworzenie biżuterii stanie się hobby. Warto jednak spróbować zainteresować malca tematem. Bardzo ważne jest, aby nie zmuszać dziecka do żadnej aktywności. Zabawa powinna stanowić dla niego czystą przyjemność.

Jaki zestaw do robienia biżuterii wybrać?

W sprzedaży dostępnych jest mnóstwo zestawów do robienia biżuterii. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na oznaczenie wiekowe. Duże znaczenie ma również ilość elementów. Dobrze sprawdzić, jakie elementy zawiera wybrany komplet. Najlepiej, aby był on sprzedawany razem z urządzeniem umożliwiającym sprawne wykonywanie ozdób. Plusem jest również dostępność takich elementów, jak np. zapięcia.

Nie bez znaczenia jest również jakość wykonania. Nawet zabawkowa biżuteria powinna być trwała i niepodatna na uszkodzenia. Należy zwrócić uwagę, czy wybrany produkt posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa.


*Post sponsorowany

To może Ci się spodobać

2 comments

  1. Bardzo dobry sposób na rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych dziecka

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawy pomysł na rozbudzenie dziecięcej kreatywności oraz sposób na spędzanie czasu na wspólnej zabawie

    OdpowiedzUsuń